Permanentní makeup

metoda dočasné pigmentace pokožky

Jedná se o implantaci barevných pigmentů pomocí speciálních jehel do nejvrchnější vrstvy pokožky (epidermis). Nahradí opticky nedostatek řas, chybějící obočí, zvýrazní oči a rty

Permanentní makeup


Permanentní make-up je metoda dočasné pigmentace pokožky, která na dobu 1 - 5 let umožní zapomenout na denní líčení. Jedná se o implantaci barevných pigmentů pomocí speciálních jehel do nejvrchnější vrstvy pokožky (epidermis).

Permanentním make-up nahradí opticky nedostatek řas, chybějící obočí, zvýrazní oči a rty, lze jím vytvořit znaménko krásy a kdekoliv na těle - při respektování základních pravidel - vykreslit žádaný motiv. Pro ženy, které nosí brýle, trpí alergií na líčidla, sportovkyně a všechny, kdo chtějí stále dobře vypadat je permanentní make-up ideální řešení.

Výhody

  • na několik let trvalé nalíčení obočí, rtů, očních linek - budete neustále upravená
  • vhodný pro ženy, které jsou alergické na líčidla, pro ženy, které nosí brýle, žádný rozmazaný make-up při sportu, plavání, v sauně, pobytu v přírodě
  • ocení jej ženy, které se nerady líčí nebo se jim to nedaří
  • pro ženy středního věku odpadá nepříjemné rozpíjení rtěnky do vrásek, rozmazání oční tužky
  • optickým odstraněním nedostatku pigmentu v konturách rtů lze získat mladistvější vzhled
  • permanentní make-up zkoordinuje drobné kosmetické nedostatky, potlačí vrásky kolem očí i rtů
  • vytrhané a prořídlé obočí lze vykreslit naprosto přirozeně
  • trvalé líčení opticky zvýší ústní koutky, rozšíří úzké rty, zmenší příliš velké rty, zvýrazní oční partie
  • díky permanentnímu make-upu budete působit přírodním, výrazným a upraveným dojmem

Aplikace

Samotná práce spočívá v odlíčení, nanesení anestetik, výběru barvy a tvaru, který u obočí a rtů předem klientce namaluji. Oční linky se aplikují v řasách a dle přání klientky se prodlužují, příp. rozšiřují. V případě širších očních linek je třeba několik návštěv. Klientka sleduje aplikaci pigmentu průběžně a změny, které bude chtít provést během práce, jsou akceptovány.


Po aplikaci chráníme ošetřovaná místa před stykem s vodou a UV zářením. Před zákrokem a do zhojení nedoporučujeme návštěvu solária.


Používám pigmenty, které jsou zdravotně nezávadné. Lokální anestezie aplikovaná v průběhu práce kdy se potírá pouze místo kde je zásah prováděn, umožňuje velmi efektně snížit citlivost při aplikaci permanentního make-upu.


Průběh ošetření

Každému zákroku v našem salonu předchází konzultace, kde se dozvíte všechny potřebné informace.

Ručím za dokonalou hygienu, všechen používaný materiál je sterilní a jen na jedno použití.

Je-li klientka náchylná k tvorbě herpes (oparů), je vhodné posílit imunitu, nejlépe měsíc před plánovaným zákrokem (užívat vitamíny skupiny B, případně potravinové doplňky podporující imunitu). Rovněž několik dní před a po zákroku používat přípravky k ošetření herpes. Rovněž doporučuji vhodné homeopatika urychlující hojení a rty hodně promazávat aby byly před aplikací vláčné.
Doporučené přípravky: - Herpesin tablety ( užívat jeden den před zákrokem a pokračovat do té doby než                                              se rty zcela zahojí, to je zhruba týden ). Jsou na předpis
                                        - Herpesin mast ( mazat rty den před a aplikací a pokračovat až do úplného                                                         vyhojení )
                                        - Bepanthen mast (mazat stále, aplikaci provádět pouze vatovou štětičkou. Pokud                                              používáte i Herpesin mast, nejdříve namazat Herpesin, poté Bepanthen mast)
                                        - Homeopatika Arnica Montana 9CH  ( 3 granule pod jazyk- večer a ráno před                                                     zákrokem a  zhruba každé 2 hodiny v den zákroku, poté stačí 3 krát denně
                                         - Homeopatika Rhus toxicodendron 9CH v případě, že cítíte vznikající opar, začít                                               užívat okamžitě 3granule každou hodinu. Pokud se dělají opary, užívejte stejně                                               jako Arnica Montana 9CH
                                         - Herpenorm tabletky. Volně prodejné. Užívejte 3 krát denně 

Pokud se Vám opary dělají opravdu hodně, doporučuji zvážit vhodnost aplikace permanentního make-upu, případně mi zavolejte nebo napište, abychom vše zkonzultovaly dopředu.

Pokud se klientka rozhodne pro permanentní make-up očních linek, doporučuji se před aplikací dobře vyspat a v den aplikace příliš oči nenamáhat (např. celodenní práce u počítače). Mohlo by to vyvolat slzení očí při aplikaci, které ztěžuje průběh práce. Rovněž nachlazení nebo jiné virózy nejsou vhodné pro aplikaci PM očních linek. U citlivých očí, případně pokud trpí klientka na alergie, doporučuji předem užít tabletku snižující alergickou reakci,v případě zvýšené citlivosti klientky užít před aplikací přípravek obsahující léčivou látku ibuprofenum nebo homeopatický lék na uklidnění. V případě příliš větrného počasí si vezměte pro ochranu očí sluneční brýle. Počítejte, že oči budou po aplikaci nateklé, u každé klientky je to jinak, podle citlivosti očí a momentálního stavu. Na první návštěvě se dělají pouze linky v řasách, rozšíření je možné až na příští návštěvě. Pokud si přejete širší linky, počítejte s příplatkem dle ceníku. Pokud oči při aplikaci slzí, natékají nebo dojde k jiné reakci, je potřeba více korekcí dle ceníku. Pokud máte jakékoli dotazy před provedením PM, kontaktujte mě, ráda vám odpovím.

Po aplikaci permanentního make-upu bude barva výrazná. Může dojít k lehkému začervenání či otoku, který většinou během několika hodin zmizí. Klientka používá po aplikaci speciální mast. Nejlepší zkušenosti mám s mastí Bepanthen. Po vypadání stroupků, které trvá několik dní, se již projeví barevný pigment výsledného permanentního tetování. Ten může (ale nemusí) být v začátku až o 40% světlejší, po vyhojení pigment vystoupá na povrch pokožky. Výsledný efekt záleží na sytosti zvolené barvy, na imunitě klientky

Po první aplikaci může (ale nemusí) být potřeba tzv.korekce kdy se doladí tvar nebo barva dle přání klientky. Ve většině případů stačí jedna korekce. Korekci doporučuji i tehdy pokud Vám napoprvé barva chytne výborně, neboť Vám pak déle vydrží. Korekce není součástí ceny, je placena zvlášť. Doporučuji korekci 1-2 měsíce po aplikaci. V případě delšího času se může pigment více vyloupat a aplikace je tak pracnější. Po 3 a 6 měsících od aplikace se cena korekce zvyšuje.

Permanentní make up má trvanlivost 1 - 5 let (u očních linek i déle). Mikroblading doporučuji aplikovat znovu za rok od první aplikace, rty zhruba za 2-3 roky. Vše závisí na tom, jak barvu zpracuje Vaše pokožka, na sytosti pigmentu a na způsobu aplikace.

Kontraindikace

Permanentní make-up není vhodný pro ženy s diabetes (cukrovkou), poruchou krvetvorby (také nízká srážlivost), alergiemi, epilepsií, zánětem trojklanného nervu, infekční chorobou, poruchou činnosti štítné žlázy, tetanií a těhotné. V případě jakékoli pochybnosti se poraďte před ošetřením s Vaším lékařem.


Fotografie