Relaxujte, regenertujte, pečujte o sebe 

Masáže

Vyberte si tu pravou pro Vás

Masáže

Odblokace páteře

Využívá znalosti reflexní terapie, kterou s úsěchem spojuje s akupresurním uvolňováním jednotlivých svalových partií.

Lymfatická masáž

Na rozdíl od klasické masáže se orientuje na lymfatický systém a provádí se lehkým tlakem v podkoží za použití speciálních hmatů. Touto masáží se odstraňují z těla škodliviny z mízních uzlin, čímž se posiluje imunita organismu.

Breussova masáž

Tato masáž je velmi příjemná a uvolňující. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének.

Havajská masáž Lomi Lomi

Tato masáž patří svými relaxačními a terapeutickými účinky mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů. Využívá nejen prstů a dlaní maséra, ale i předloktí a loktů.

Masáž lávovými kameny

K této masáži se používají speciální lávové kameny dovezené z Indonésie, které skvěle akumulují teplo a díky tomu dochází k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Toto je využíváno při odstranění blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v těle. Pro zvýšení efektu se používají exotické aromatické oleje, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění. Po této masáži se budete cítit jako znovuzrození a dlouho budete cítit teplo v celém těle (výborné u žen, jež trpí pocitem studených nohou). Masáž lávovými kameny lze bez nadsázky označit jako perlu mezi masážemi.

Baňkování

Léčením baňkami rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se pomocí ohně vytvoří podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňky se nechávají individuálně působit nad kritickými místy nebo se jimi přejíždí po zádech, čímž se masírované plochy výrazně prokrví.

Baňkování působí jak fyzikálně, tak reflexně (ovlivnění akupresurních bodů) a rovněž metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny a odplavení škodlivin z těla.

Metoda je velmi stará a používá se nejen k potlačení bolestivých stavů svalů, ale i k mírnění vnitřních potíží. Výborných účinků se dosahuje např. aplikací na postižené klouby, problémy pohybového ústrojí, revmatismus a jiné problémy.

Medová masáž

Medová masáž odstraňuje usazeniny, které tělo nahromadilo ve svých tkáních. Vylučují se v podobě gumovitých výměšků na problémových místech zad. Masáž silně oživuje celý organismus. Je proto vhodná v první řadě při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu.

Medová hmota obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Je proto vhodná u lidí, trpícími civilizačními chorobami, jež souvisejí s usazováním jedů a škodlivin.

Patří sem: rakovina, potíže srdečního oběhu, alergie, revmatické choroby svalů a kloubů, žaludeční a střevní poruchy, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů, chronická rýma, choroby vedlejších dutin, chronický únavový syndrom, bolesti hlavy, potíže s usínáním, poruchy menstruace u žen, deprese.

U naprosto nebo do jisté míry zdravých osob stačí k pročištění a detoxikaci masírovat záda medem jednou až 2krát měsíčně. U nemocných by měla být masáž prováděna jednou týdně, v případě akutních onemocnění i 2krát týdně.

Pro uvolnění usazenin v kloubech při jejich onemocnění se doporučuje masírovat med do postižených kloubů 2krát měsíčně.

Obecně trvá masáž medem přibližně hodinu. U těhotných musí být prováděna velmi jemně a po dobu pouze 20 minut.